flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
04
quantity
Product details
Category
EXPXXFIL0016 16x25 MERV-13 Expandable Air Filter Replacement Compatible with Carrier EXPCCFIL0016 and Bryant EXPBBFIL0016 EZ-FLEX EXPXXFIL0016 Heating and Cooling System.Excellent Filtration System: MERV 13 protects homes from pets, pollen, and more by removing 95% of airborne particles without impacting air flow.Product Size: 16" x 25" x 5".Package includes: 2 x EXPXXFIL0016 Filter ReplacementDisclaimer:This is not an OEM product. Any brand names or logos are the registered trademarks of their respective owners. Any use of any brand name or model designation for this product is made solely for the purpose of demonstrating compatibility.